ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ ΜΙΚΡΑ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΑ ΕΡΓΑ

1  «Εκτίμηση δασικών παραμέτρων μέσω της αξιοποίησης δεδομένων LIDAR για τη στήριξη της διαχείρισης των δασών σε τοπικό επίπεδο».
2  «Συμβολή βέλτιστου οδικού δικτύου, χωροθέτηση, διαστασιολόγηση και εγκατάσταση δασοτεχνικών έργων υποδομής με χρήση Γ.Π.Σ. ως ολοκληρωμένο σύστημα αντιμετώπισης δασικών πυρκαγιών  στα Παν/κά Δάση».
3  «Δίκτυο Μονοπατιών στο Πανεπιστημιακό Δάσος Ταξιάρχη».
4  «Παρακολούθηση της Ορνιθοπανίδας στο Πανεπιστημιακό Δάσος Περτουλίου υπό το πρίσμα της κλιματικής αλλαγής».
5  «Έρευνα της μακροχρόνιας επίδρασης του βαθμού αραίωσης σε συστάδες δρυός υπό το πρίσμα της κλιματικής αλλαγής στο Πανεπιστημιακό Δάσος Ταξιάρχη».
6  «Οικονομική αξιολόγηση λειτουργίας του Πανεπιστημιακού Δάσους Περτουλίου (Ανάλυση συστήματος δεικτών διάθεσης προϊόντων ξύλου και κοστολόγηση λειτουργίας του Δασαρχείου Περτουλίου)».